Jeśli jesteś początkujący w świecie diet, możesz się zastanawiać, jak wygląda Dieta Optymalna dla Początkujących. Istnieje wiele różnych planów, a 30 dni to rozsądny kompromis. Jest też wiele rzeczy do rozważenia przy wyborze diety, w tym liczba grup pokarmowych, fazy i przygotowywanie posiłków. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czego można się spodziewać po tym planie dietetycznym. I nie martw się, jest tam mnóstwo pomocy!
30 dni to dobry kompromis
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nową dietą, plan 30-dniowy jest świetnym kompromisem. Jest wystarczająco długi, by zauważyć pewne zmiany, ale nie na tyle długi, by onieśmielał. Hartwig podkreśla, jak ważne jest trzymanie się planu. Jeśli się pomylisz, możesz zacząć od nowa i spróbować jeszcze raz. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że czerpiesz z diety jak najwięcej korzyści.
Produkty, które warto włączyć do diety
Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz zdrowszy tryb życia, czy jesteś już weteranem diety, istnieją pewne ważne produkty, które powinieneś włączyć do swojego programu żywieniowego. Zacznij od owoców i warzyw. Warzywa dostarczają niezbędnych witamin i minerałów. Fasola i soczewica są również dobrym źródłem białka i błonnika pokarmowego. Rośliny strączkowe są doskonałym substytutem mięsa i są niesamowicie odżywcze. Możesz też włączyć je do swojej codziennej diety, jedząc pół słodkiego ziemniaka zmieszanego z chili w proszku lub cynamonem.
Fazy diety
Optymalna dieta dla początkujących składa się z kilku faz. Faza Ataku polega na wyeliminowaniu rafinowanych skrobi i cukrów. Typowa dieta w tej fazie jest w dużej mierze oparta na białku, w tej fazie zabrania się też spożywania cukru i alkoholu. Możesz jednak jeść owoce i warzywa. Dieta zawiera również chude białko, zdrowe tłuszcze i niskotłuszczowy nabiał. Ponadto w każdym tygodniu możesz zjeść dwa uroczyste posiłki. W fazie Konsolidacji możesz spożywać pokarmy, które wcześniej były zabronione.
Faza “Live it!” pozwala ci raz na jakiś czas złamać zasady. Oprócz zapewnienia organizmowi różnorodności, faza ta pozwala odpocząć konkretnym organom i układom. Zamiast spożywać każdy składnik odżywczy naraz, możesz dostarczyć mu odpowiednią ilość we właściwym czasie. W tej fazie powinieneś dążyć do spożywania co najmniej 100 gramów węglowodanów dziennie, ale ta ilość może się różnić w zależności od wrażliwości twojego ciała.
Optymalna dieta dla początkujących zakłada również unikanie przejadania się i częste spożywanie małych posiłków. Ta faza pomoże ci uniknąć przejadania się i zapewni twojemu ciału potrzebne składniki odżywcze. Powinieneś starać się jeść trzy do czterech małych posiłków dziennie, o tej samej porze każdego dnia. Ważne jest, by pamiętać, że optymalna dieta dla początkujących pozwoli ci jeść trzy do czterech małych posiłków dziennie, ale ważne jest, by się nie przejadać i nie głodzić.
Kiedy dojdziesz do fazy drugiej, możesz zacząć jeść więcej pokarmów bogatych w zdrowe tłuszcze. Na przykład w fazie drugiej możesz jeść niektóre rodzaje mięsa i nabiału. W fazie drugiej powinieneś również ograniczyć spożywanie mięsa. Pamiętaj jednak, by wykonywać dużo ćwiczeń fizycznych, takich jak szybki spacer czy jogging, które pomogą utrzymać metabolizm na wysokim poziomie. faza 3 wymaga również umiarkowanego spożycia węglowodanów i białek.
Przygotowywanie posiłków
Przygotowywanie posiłków to ważna technika pozwalająca osiągnąć cele związane z utratą wagi. Kiedy posiłki są przygotowywane z wyprzedzeniem, możesz uniknąć marnowania jedzenia i zmniejszyć poziom stresu. Poza tym przygotowywanie posiłków daje ci pełną kontrolę nad dietą. Poza tym, że przygotowywanie posiłków jest wygodne, oszczędza też twój czas. Jeśli masz mało czasu, przygotowywanie posiłków ułatwi ci kontrolowanie wielkości porcji i skupienie się na zdrowych przepisach.
Przygotowywanie posiłków jest ważne, by poprawić swoje zdrowie i zapobiegać chorobom przewlekłym. Aby zmaksymalizować korzyści, koniecznie zaplanuj z wyprzedzeniem swój tygodniowy jadłospis. Stwórz listę zakupów z artykułami, których będziesz potrzebować. Wykorzystaj istniejące pojemniki do przechowywania posiłków. Upewnij się, że pojemniki mają ten sam kształt i rozmiar. Kiedy już zakończysz proces planowania, możesz przygotować posiłki. Przygotowywanie posiłków przynosi wiele korzyści.
Przygotowywanie posiłków jest ważną częścią twojego reżimu treningowego, ale ważne jest też, by znaleźć najlepszy czas na ich robienie. Na przykład niedziele to najlepszy czas na przygotowywanie posiłków, bo będziesz miał na to dużo czasu. Niedzielne przygotowywanie posiłków daje ci też impuls do działania w nadchodzącym tygodniu. Niezależnie od tego, jaki czas jest najlepszy, przygotowywanie posiłków jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Jeśli potraktujesz przygotowywanie posiłków jako podstawowe zadanie, szybko zobaczysz niezwykłe rezultaty. Najpierw jednak ustal, ile posiłków chcesz przygotować i co ma się w nich znaleźć.
Zacznij od niewielkich ilości i stopniowo zwiększaj ilość przygotowywanego jedzenia. Kiedy już przyzwyczaisz się do tego procesu, możesz dodawać kolejne posiłki. Pamiętaj, że przygotowywanie posiłków nie jest magicznym rozwiązaniem. Liczy się to, że masz dobrze przygotowany posiłek, a kiedy przyjdzie czas, będziesz chętniej jeść zdrowiej. Nie ma dobrych i złych sposobów na przygotowywanie posiłków. Ważne jest, by znaleźć to, co pasuje do ciebie i twojego stylu życia.
Podobne Tematy: