Dieta dla mężczyzny, która zapobiega chorobom serca

Dieta dla mężczyzny, która zapobiega chorobom serca

Dieta dla mężczyzny może pomóc w zapobieganiu chorobom serca, które są główną przyczyną śmierci u mężczyzn. Jeden na czterech dorosłych mężczyzn umrze w ciągu swojego życia z powodu chorób układu krążenia. Pokarmy wymienione poniżej mogą pomóc w zapobieganiu nadciśnieniu, chorobom serca i udarom mózgu. Te produkty mogą też pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Jeśli chcesz poprawić swoją dietę dla mężczyzny, powinieneś przeczytać poniższe informacje. Poświęcenie czasu na zrozumienie, na jakie grupy pokarmów twój mężczyzna jest najbardziej wrażliwy, jest bardzo ważne.

Ćwiczenia fizyczne są ważne dla mężczyzny

Dla mężczyzn włączenie regularnych ćwiczeń do codziennej rutyny jest niezwykle ważne. Nie tylko poprawia to ich nastrój, ale też zwiększa elastyczność i życie seksualne. Regularne ćwiczenia zwiększają pożądanie seksualne i poprawiają erekcję. Poza tym ćwiczenia pomagają utrzymać idealną wagę i naprawić tkankę mięśniową. Korzyści płynące z ćwiczeń są dalekosiężne i są one obowiązkowym elementem diety każdego mężczyzny.

Unikanie cukru i jego substytutów w diecie

Korzyści płynące z unikania substytutów cukru w diecie mężczyzny nie zawsze są oczywiste. Na przykład wysokie spożycie cukru ma związek z otyłością i cukrzycą typu 2. Badania wykazały też związek cukru z wysokim poziomem trójglicerydów we krwi, próchnicą zębów i słabymi funkcjami poznawczymi. Jakie są więc zalety substytutów cukru? Ich jakość jest różna i należy je stosować z umiarem.

Wiele produktów spożywczych i napojów zawiera cukry dodane. Czytaj etykiety wszystkich produktów, które kupujesz, by unikać słodzonych produktów. Jedna łyżeczka cukru to około czterech kalorii. Oznacza to, że 40 gramów cukru odpowiada 10 łyżeczkom cukru. Ograniczanie cukrów dodanych do minimum jest kluczem do diety bezcukrowej. W rzeczywistości zawartość cukru w przetworzonej żywności może wynosić nawet 40 gramów na porcję.

Sztuczne substancje słodzące to sztuczne substancje słodzące, które są od 200 do 13 000 razy słodsze od naturalnych cukrów. Ich głównym celem jest oszukanie mózgu, by myślał, że to cukier, i wywołanie apetytu na cukier. Jednak to podejście nie działa dobrze na wszystkich. Sztuczne słodziki są używane w produktach spożywczych, bo są tańsze i reklamuje się je jako substytut cukru.

Błonnik jest ważny

Mężczyźni potrzebują błonnika, który można znaleźć w zbożach i warzywach. Błonnik ma wiele korzystnych skutków dla zdrowia człowieka, w tym obniża poziom cholesterolu, glukozy i lipidów we krwi. Opóźnia też wchłanianie cukrów z jelita, zapobiegając skokowi poziomu insuliny we krwi, który jest związany z otyłością i cukrzycą. Zmniejszając wchłanianie glukozy z jelita cienkiego, błonnik może poprawić zdrowie człowieka.

Błonnik jest również związany ze zwiększoną wrażliwością na insulinę, zmniejszonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych i poprawą składu ciała. Ma on również znaczący wpływ na różnorodność mikroflory jelitowej, jej żywotność i ogólny wskaźnik chorób układu krążenia. Threapleton i in. dokonali ostatnio systematycznego przeglądu dostępnej literatury w celu określenia roli błonnika pokarmowego w zdrowiu człowieka. Uwzględnili 22 prospektywne badania kohortowe z minimalnym okresem obserwacji wynoszącym 3 lata.

Ważne jest, by mężczyźni spożywali błonnik pokarmowy, ponieważ z wiekiem ich układy trawienne ulegają spowolnieniu. Oprócz zapobiegania zaparciom, błonnik może pomóc w zmniejszeniu ryzyka raka piersi. Mężczyźni mogą odczuwać dyskomfort w jamie brzusznej, gdy spożywają płatki śniadaniowe o wysokiej zawartości błonnika, ponieważ błonnikowi nie towarzyszy odpowiednia ilość płynów. Oprócz zapobiegania zaparciom błonnik może pomóc złagodzić objawy przewlekłych zaparć.

Białko

Mężczyźni potrzebują więcej białka niż kobiety, a pokarmy bogate w białko pomagają budować beztłuszczową masę mięśniową. Chude czerwone mięso powinno być spożywane z umiarem, nie codziennie. Eksperci skonsultowali się z bezmięsnymi mężczyznami, by poznać ich punkt widzenia. Mężczyźni mogą nie myśleć o białku jako o dobrym źródle składników odżywczych, ale kilka małych porcji chudego czerwonego mięsa w tygodniu może pomóc twojemu ciału osiągnąć idealną wagę i kształt.

Rośliny strączkowe to kolejne dobre źródło pełnowartościowego białka. Te roślinne alternatywy dla mięsa i nabiału są również bogate w foliany, które wspomagają męską płodność. Burgery z soczewicy to kolejna dobra opcja. Zawierają mniej tłuszczów nasyconych niż mięso czy nabiał i można je przyrządzić z quinoa, żeby zwiększyć w nich zawartość błonnika. Dla smacznego przysmaku spróbuj burgerów z soczewicy. Możesz je połączyć z quinoa lub warzywami, a będziesz zaskoczony tym, jak dużo białka może dostarczyć burger z soczewicy.

Jeśli chodzi o dzienne spożycie białka, większość mężczyzn potrzebuje około 0,84 grama białka na kilogram masy ciała, czyli mniej więcej 60 gramów dziennie. Możesz też zwiększyć spożycie białka, spożywając więcej białka kazeinowego przed snem. Zwiększy to Twoje możliwości budowania mięśni i spalania tłuszczu. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na dodanie białka do swojej diety, możesz wypić koktajl proteinowy. Pokarmy bogate w białko to mięso, drób, ryby, jajka i rośliny strączkowe.

Sprawdź też:   Czego można się spodziewać po diecie optymalnej dla początkujących?

Dieta low-carb

Dieta low-carb dla mężczyzny nie powinna ograniczać się do warzyw. Może zawierać jedną porcję owoców każdego dnia. Przykładowy jadłospis poniżej zawiera mniej niż 50 gramów węglowodanów dziennie. Jeśli jednak jesteś aktywnym, zdrowym mężczyzną, możesz dodać do swojej diety więcej węglowodanów. Jeśli nie zależy ci na utracie wagi, rozważ dietę low-carb dla mężczyzny.

Utrata wagi w pierwszym tygodniu stosowania diety low-carb może być nierównomierna, ale w większości przypadków mężczyźni zaczną tracić tłuszcz w drugim tygodniu. Stała pora dnia, o której się ważysz, jest kluczem do utraty wagi. Staraj się też nie ważyć podczas cyklu menstruacyjnego, bo może on powodować zatrzymywanie wody i przybieranie na wadze. Zmiana diety może też wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne. Ta dieta nie jest dla wszystkich i jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie się jej trzymać, porozmawiaj z lekarzem.

Dieta low-carb może być trudna do przestrzegania. Mimo to wielu mężczyzn przekonało się, że jest to skuteczny program odchudzania. Chociaż Dietary Guidelines for Americans zaleca, by mężczyźni spożywali od 60 do 130 gramów węglowodanów dziennie, mniejsza ilość może być korzystna dla zdrowia. Dieta niskowęglowodanowa dla mężczyzn może być trudna do przestrzegania, ale jeśli jest stosowana prawidłowo, może pomóc ci osiągnąć cel, jakim jest utrata wagi przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia.

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska dla mężczyzny może być świetnym sposobem na utratę wagi i lepsze samopoczucie. Dieta ta pozwala na picie umiarkowanych ilości wina. Zwłaszcza czerwone wino jest bardziej korzystne dla zdrowia niż białe. Kobiety powinny ograniczyć spożycie wina do jednego kieliszka dziennie, a mężczyźni do dwóch. Większa ilość zwiększa jednak ryzyko powikłań zdrowotnych. Dieta śródziemnomorska dla mężczyzny ogranicza również słodycze, desery i napoje słodzone. Zamiast tego powinieneś dążyć do spożywania trzech porcji świeżych owoców każdego dnia. Możesz też kupować lokalnie uprawianą, sezonową żywność na targach farmerskich. Pamiętaj też, by przynajmniej raz w tygodniu włączyć do diety rodzinny obiad.

Dieta śródziemnomorska dla mężczyzny ma wiele korzyści dla zdrowia. Pomaga mężczyźnie być sprawniejszym, żyć dłużej i oszczędzać pieniądze. Zmniejsza też ryzyko chorób serca, które są główną przyczyną zgonów mężczyzn w USA. Chorobom serca i udarom mózgu można zapobiegać stosując dietę śródziemnomorską. Pomaga ona również chronić mózg przed szkodliwymi skutkami starzenia się. Dodając do swojej diety więcej oliwy z oliwek i ryb, zmniejszysz ryzyko zachorowania na te choroby.

Dieta DASH

DASH to skrót od angielskiej nazwy Dietary Approaches to Stop Hypertension. Jest to badanie naukowe mające na celu określenie opartej na żywności strategii obniżania ciśnienia krwi. Ostatnie badania naukowców podsumowały wyniki stosowania diety DASH i stwierdziły, że obniża ona ciśnienie krwi o 6,7 mmHg skurczowe i 3,5 mmHg rozkurczowe. Dieta ta ogranicza tłuszcze nasycone i koncentruje się na pokarmach pochodzenia roślinnego. Antyoksydanty są ważne w zapobieganiu chorobom układu krążenia, udarom i cukrzycy typu 2.

Dieta DASH jest bogata w potas, magnez, wapń i błonnik. Ma niską zawartość tłuszczów nasyconych i sodu. Dodane składniki odżywcze poprawiają równowagę elektrolitową w organizmie i umożliwiają wydalanie nadmiaru płynów, które przyczyniają się do wysokiego ciśnienia krwi. Dieta DASH zmniejsza również spożycie sodu. Dieta DASH pomaga też obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Dieta DASH nie jest przeznaczona dla wszystkich. Jeśli nie jesteś pewien, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia, spróbuj wprowadzać zmiany po kolei.

Niskotłuszczowy nabiał jest ważną częścią planu DASH. Zawiera on wapń i witaminę D. Filiżanka chudego mleka lub 1,5 uncji niskotłuszczowego sera to doskonały wybór, jeśli chodzi o białko. Czerwone mięso jest dozwolone, ale powinno być spożywane oszczędnie. Wybieraj chudsze odmiany mięsa i rozważ kupno wołowiny karmionej trawą. Odcięcie tłuszczu przed gotowaniem pomoże obniżyć jego zawartość. Na deser wybieraj owoce, warzywa i ryby.

Podobne Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Czy dieta 1500 kalorii dla osób zapracowanych jest bardziej satysfakcjonująca?
Dieta 1500 kcal dla zapracowanych

Czy dieta 1500 kalorii dla osób zapracowanych jest bardziej satysfakcjonująca?

Wybór realistycznego dziennego celu kalorycznego jest kluczowy, jeśli chcesz

Następny
Dieta dla nastolatków
Dieta dla nastolatków

Dieta dla nastolatków

Nastolatki mają problem z wyborem najlepszej dla siebie diety, a problem ten

Może Cię zainteresować